Więzienie

Ktoś napadł staruszkę, ta nie rozpoznalaby napastnika, dlatego skorzystano z filmu nagranego za pomocą monitoringu zamontowanego przy osiedlowym sklepie. Na nagranych materiałach policja rozpoznała zbira ponieważ to jego niepierwsze tego typu przewinienie. Huligan w końcu trafił za kratki. Jak się okazuje, filmowanie go nie skończyło się na sklepowym monitoringu. Otóż okazuje się, że także w więzieniach znajdują się kamery. Szczerze to rozumiem i uważam, że to świetny pomysł. Wszyscy przestępcy są ciągle obserwowani dlatego muszą się pilnować, nie mogą czuć się bezkarni i traktować swojej kary jako wakacji przy tym znencając się na słabszych więźniach czy dokonywać następnych przestępstw. W celach niestety nie ma kamer, ale za to znajdują się w izolatkach, na korytarzach czy na zewnątrz budynku pilnując aby żaden przestępca nie uciekł. Zapewne nie wszystkie więzienia są tak dobrze wyposażone, wydaje mi się, że to też zależy od skali przestępstw jakich dokonali więźniowie. Uważam jednak, iż każdy zakład karny powinien mieć monitoring i 24 godziny na dobę strażnik-kamerzysta powinien obserwować to co dzieję się w więzieniu.

Comments are closed.

Recent Posts
  • SAP Hana – co to jest?

    Właściciel każdej firmy – niezależnie od tego czy jest to duża korporacja z ugruntowaną pozycją na rynku czy jednoosobowa działalność gospodarcza – szuka sposobów na jak najsprawniejsze nią zarządzanie. Podejmowanie decyzji biznesowych bywa jednak trudne, jeśli brakuje odpowiednich informacji o aktualnej sytuacji firmy i jej zasobach.
  • Dobrej jakości projektor

    Wiele osób nadal korzysta z projektorów. Są one wykorzystywane podczas różnych prezentacji odbywających się w szkołach i na uczelniach czy w pracy. Trzeba przyznać, że dostępne obecnie metody robienia projekcji sprawiają, że mogą być one bardzo atrakcyjne i na długo skupiać uwagę osób, które oglądają jakąś projekcję. Wobec tego robienie projekcji jest bardzo często wymagane …
  • Rodzaje nadciśnienia

    Lekarze wyróżniają różne rodzaju nadciśnienia. Oczywiście niektóre ich podziały są już bardzo specjalistyczne, jednak te najprostsze pozostają powszechnie znane. Jednym z takich rodzajów nadciśnienia jest zwykłe nadciśnienie krwi. Takie nadciśnienie może występować wówczas, gdy jakaś osoba jest poddawana silnym stresom, posiada jakieś obciążenia rodzinne lub z innych przyczyn rozwija się u niej choroba nadciśnieniowa.