Dlaczego fotografia?

Fotografia to bardzo ciekawy sposób na łatwy zarobek, przyjemną pracę i pozytywne spędzanie nadmiaru wolnego czasu. Znam wiele osób dla których fotografia to nie tylko hobby, ale i źródło niemałego dochodu. Znacznie mniej osób zajmuje się wideorejestrowaniem i bardzo ciekawi mnie dlaczego tak się dzieje. Przecież kręcenie filmów, tez musi być całkiem niezłą zabawą. Jest też pewną formą sztuki wizulanej. A jednak w parkach, czy miejskich uliczkach dużo częściej spotykamy zapalonych fotografów, niż kamerzystów. W zasadzie raczej nieczęsto spotyka się na ulicy kogoś z kamerą, za to osoby zaopatrzone w aparaty cyfrowe, czają się praktycznie za każdym rogiem. Z całą pewnością nie sprzęt jest tutaj przeszkodą, bo przecież kamery są teraz mniej więcej tej samej wielkości co aparaty fotograficzne. W czym więc problem? Może chodzi o to, że zdjęcie lepiej wyraża emocje niż film. Może o to, że zdjęcia są łatwiejsze w obróbce? Nie wiem. Zastanawiam się, gdzie leży odpowiedź na te nurtujące mnie pytania.

Comments are closed.

Recent Posts
  • SAP Hana – co to jest?

    Właściciel każdej firmy – niezależnie od tego czy jest to duża korporacja z ugruntowaną pozycją na rynku czy jednoosobowa działalność gospodarcza – szuka sposobów na jak najsprawniejsze nią zarządzanie. Podejmowanie decyzji biznesowych bywa jednak trudne, jeśli brakuje odpowiednich informacji o aktualnej sytuacji firmy i jej zasobach.
  • Dobrej jakości projektor

    Wiele osób nadal korzysta z projektorów. Są one wykorzystywane podczas różnych prezentacji odbywających się w szkołach i na uczelniach czy w pracy. Trzeba przyznać, że dostępne obecnie metody robienia projekcji sprawiają, że mogą być one bardzo atrakcyjne i na długo skupiać uwagę osób, które oglądają jakąś projekcję. Wobec tego robienie projekcji jest bardzo często wymagane …
  • Rodzaje nadciśnienia

    Lekarze wyróżniają różne rodzaju nadciśnienia. Oczywiście niektóre ich podziały są już bardzo specjalistyczne, jednak te najprostsze pozostają powszechnie znane. Jednym z takich rodzajów nadciśnienia jest zwykłe nadciśnienie krwi. Takie nadciśnienie może występować wówczas, gdy jakaś osoba jest poddawana silnym stresom, posiada jakieś obciążenia rodzinne lub z innych przyczyn rozwija się u niej choroba nadciśnieniowa.