Oprogramowanie medyczne usprawni prace przychodni

Oprogramowanie medyczneJuż dawno minęły czasy gdy placówki medyczne prowadziły wszelką dokumentację w formie papierowej. Obecnie pracę lekarzy, pielęgniarek i wszelkiej maści personelu medycznego ułatwiają komputery. Firmy z branży IT co i rusz opracowują nowe rozwiązania, w tym oprogramowanie medyczne. Programy tego typu pozwalają na dokładne rozplanowanie pracy pracowników placówek medycznych, prowadzenie kartotek zdrowotnych pacjentów.

Oczywiście program dla przychodni zawiera także takie funkcje jak wystawianie faktur, drukowanie paragonów. Są zintegrowane z bazami danych o rodzajach świadczeń refundowanych przez NFZ. Lekarzom ułatwią dostęp do baz danych o chorobach, lekach. Oprogramowanie medyczne pozwala na budowanie bazy danych pacjentów. Wszystko zgodnie w wymaganiami GIODO. Oznacza to, że pacjenci maja wgląd w swoje dane, a baza danych jest zabezpieczona odpowiednim szyfrowaniem. Zintegrowany system to także ułatwienie współpracy pomiędzy poszczególnymi placówkami. Program dla przychodni można bowiem wdrożyć we wszystkich placówkach danego podmiotu. Łatwo wówczas o wymianę informacji pomiędzy specjalistycznymi placówkami.

Oprócz funkcji pomocnych personelowi medycznemu oprogramowanie medyczne takie jak http://www.mediporta.pl/funkcje/ pomaga też w zarządzaniu placówkami. Zawiera w sobie funkcje potrzebne do obliczania kosztów świadczonych usług czy nadzorowanie stanów magazynowych. Program dla przychodni znacząco wpływa na poprawę jakości pracy jej personelu. To z kolei wpływa na jakość świadczonych na rzecz pacjentów usług medycznych.

Comments are closed.

Recent Posts
  • SAP Hana – co to jest?

    Właściciel każdej firmy – niezależnie od tego czy jest to duża korporacja z ugruntowaną pozycją na rynku czy jednoosobowa działalność gospodarcza – szuka sposobów na jak najsprawniejsze nią zarządzanie. Podejmowanie decyzji biznesowych bywa jednak trudne, jeśli brakuje odpowiednich informacji o aktualnej sytuacji firmy i jej zasobach.
  • Dobrej jakości projektor

    Wiele osób nadal korzysta z projektorów. Są one wykorzystywane podczas różnych prezentacji odbywających się w szkołach i na uczelniach czy w pracy. Trzeba przyznać, że dostępne obecnie metody robienia projekcji sprawiają, że mogą być one bardzo atrakcyjne i na długo skupiać uwagę osób, które oglądają jakąś projekcję. Wobec tego robienie projekcji jest bardzo często wymagane …
  • Rodzaje nadciśnienia

    Lekarze wyróżniają różne rodzaju nadciśnienia. Oczywiście niektóre ich podziały są już bardzo specjalistyczne, jednak te najprostsze pozostają powszechnie znane. Jednym z takich rodzajów nadciśnienia jest zwykłe nadciśnienie krwi. Takie nadciśnienie może występować wówczas, gdy jakaś osoba jest poddawana silnym stresom, posiada jakieś obciążenia rodzinne lub z innych przyczyn rozwija się u niej choroba nadciśnieniowa.