Jak zaaranżować nowoczesny salon?

Jak urządzić salon? Który styl wnętrzarski wybrać. To pytania, które często sobie stawiamy, planując remont lub urządzając nowe mieszkanie. Pomieszczenie dzienne odgrywa niezwykle istotną rolę. Spędzamy w nim czas po dniu pracy, często przyjmujemy gości. Zależy nam oczywiście na tym, by aranżacja salonu była piękna, a przy tym wyrażała nasz charakter. Czym wyróżniają się projekty salonów nowoczesnych?

Idąc za wskazaniami projektantów, warto posłużyć się jednym z popularnych styli w wystroju wnętrza. Modne są przede wszystkim salony w stylu skandynawskim i industrialnym. Dzięki zastosowaniu niestandardowych materiałów wykończeniowych, tj. ściana z cegły albo beton architektoniczny, uzyskujemy niepowtarzalny klimat wnętrza. Te surowce spotykane są w naturze i mają neutralne barwy. Dobrze będą komponować się z wybraną przez nas kolorystyką ścian.

Tradycyjne materiały wykończeniowe warto wykorzystać niekonwencjonalnie. Tapety do salonu mogą stanowić elementy dekoracyjne w połączeniu ze ścianą z cegły lub drewna. Aby uczynić projekt bardziej nowoczesnym, warto też pomyśleć o dodatkowym oświetleniu salonu. Może to być doskonały sposób na urozmaicenie aranżacji. Tradycyjne żyrandole do salonu możemy zastąpić małymi lampkami bocznymi albo podwieszanymi lampami.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat aranżacji salonu, zajrzyj na stronę https://mo.design/category/salon/. Skoro nasz projekt w jakimś stopni powinien odzwierciedlać naszą osobowość, należy kierować się przede wszystkim własnymi upodobaniami.

Comments are closed.

Recent Posts
  • Badania kardiologiczne w Poznaniu, czyli echo serca

    W przypadku chorób układu krwionośnego i serca badania i odpowiednia diagnostyka jest podstawą udanego leczenia. Są też narzędziem na podstawie którego, po przeprowadzaniu badania fizykalnego, kardiolog jest w stanie postawić diagnozę. Jednym z takich badań jest echo serca. Poznań ma wiele ośrodków, które wykonują to badanie. Jednym z nich jest neoMedica. Więcej informacji oraz link …
  • SAP hana – idealne rozwiązania dla dużych firm

    Nowoczesne przedsiębiorstwa bardzo często wykorzystują specjalnie zaprojektowane dla nich oprogramowanie. Systemy informatyczne pozwalają gromadzić i stale aktualizować dane oraz je przetwarzać, a dzięki temu sprawniej planować wykorzystanie posiadanych zasobów w optymalny sposób. Tworzone na podstawie informacji raporty i analizy to z kolei znaczna pomoc dla osób zarządzających przedsiębiorstwem – w oparciu o aktualne dane znacznie …
  • SAP Hana – co to jest?

    Właściciel każdej firmy – niezależnie od tego czy jest to duża korporacja z ugruntowaną pozycją na rynku czy jednoosobowa działalność gospodarcza – szuka sposobów na jak najsprawniejsze nią zarządzanie. Podejmowanie decyzji biznesowych bywa jednak trudne, jeśli brakuje odpowiednich informacji o aktualnej sytuacji firmy i jej zasobach.